Založ si blog

Čo sa skrýva za dvierkami?

Drahí jedlíci,

včera  som Vám sľúbila, že Vás zoznámim s našou chladničkou. Aby ste si ju vedeli predstaviť aj vizuálne, spravila som aj fotku. Nech sa páči, naša chladnička:

IMAG0993_1

 

V podstate nie je ničím zvláštna. Je sivá a volá sa Zanussi. Jej obsah mi však prišiel trošku neobyčajný. Je mi jej občas ľúto. Nechápem, prečo sa do nej snažia napchať veci, ktoré sa tam absolútne nehodia. Keby sme v Indii a máme na dennom poriadku štyridsať stupňové horúčavy, tak ten džús, zeleninu a čokoládu iba pekne pozdravím a nechám sa chladiť. Avšak v Anglicku sme radi, keď dosiahneme 23°C. Potom oslavujeme. Hoci každý sám, vo svojom vnútri, vzdávame hold peknému počasiu. No hovorím si, okej, majú radi jedlo na studeno, môže byť. Avšak! Potom som tam uvidela jednu naozaj nezvyčajnú vec.

Dávate do chladničky chlieb? My rozhodne nie. Možno tak do mrazáka, aby zamrzol a potom ho znova „roztopíme“ ako snehuliaka na jar. Neviem, či ho je chudáka vidno na fotke, ale keď som sa s ním rozprávala o živote v chlade, nebol z toho veľmi nadšený.

Určite ste si mohli všimnúť v chladničke aj aviváž. Niečo Vám prezradím, ale nikomu to nehovorte. Je to mlieko. Hoci to nie je až taký zlý nápad. Keď sa budete chcieť zbaviť Angličana, ktorý k Vám príde na návštevu a bude stále hovoriť s horúcim zemiakom v ústach, stačí mu ponúknuť trošku mlieka z kúpeľne. Určite mu zemiak vychladne.

A potom sú tu ďalšie nepraktické veci, ako napríklad práčka v kuchyni (hoci tento výstrelok módy sa už presúva aj do strednej Európy) alebo koberce v kúpeľni. Zaujímalo by ma, kto tento dom navrhoval, keďže TU môže jeden dom za svoje pôsobenie vystriedať mnoho majiteľov. Obyvateľom to vôbec neprekáža, domov je vždy predsa tam, kde je rodina, láska a porozumenie. Potom dostanú aj sivé múry krajší odtieň.

Dnes sme mali taký celkom indický deň. Pozerali sme indickú telenovelu (s anglickými titulkami) a „mama“ mi ukazovala ako sa u nich jedáva. Sadla si v obývačke na zem do indického (tureckého – oh, so much countries) sedu, na jednom tanieri mala čistú ryžu bez príchute a hneď vedľa v miske „polievku“. Nazvali sme to polievkou, pretože to nemá oficiálne anglické meno. Niečo ako naša bryndza. Mohli by si suroviny podať. V „polievke“ plávali zemiaky, mrkva, kukurica, chilli (to sa dá v kuchyni nájsť úplne všade, dokonca aj na rýchlo-varnej kanvici), potom nejaké koreniny, soľ a viac si nepamätám. Možno ešte limetka a nejaká iná háveď. Naokolo si naukladala rôznu farebnú zeleninu. Možno aby sa jej napásli aj oči popritom ako bude jesť. Vyzerá to zaujímavo,  avšak chýba mi tu hocaký kúsok príboru, prešlo mi hlavou. Aha jasné, už vidím. Teta si rukou nabrala „polievku“ a hodila ju na kus bielej ryže. Všetko pekne premiešala a ham, celé do pusy. A nič jej popritom nevypadlo! Musela to dlho nacvičovať… A tak sa to opakovalo, pokiaľ nezjedla celý tanier. (Porcelán nechala, samozrejme, aby ho slovenská umývačka riadnu mohla automaticky umyť. 😉 )

A na záver sme sťahovali nábytok v jej izbe. Skoro kompletne celý, na mieste ostala len obrovská skriňa. No podľa mňa sme ju nechali na mieste len preto, že je vstavaná do steny… 😀 Možno sa Vám nezdá jedna vec. Jej muž u mňa dlho nefiguroval. Chodí na týždňovky do Cambridge-u, takže sme doma len tri baby. Paráda! Dúfam, že nepodpálime dom, včera sa mi to skoro totiž podarilo…

Majte sa krásne,

Vaša Sisa =^-^=

 

P.S. Zajtra som tu zas. Zatiaľ nie je mojou prácou nič iné, ako starať sa o domácnosť, takže vládzem po večeroch vystrájať takého šibalstvá… 🙂

Záhada strateného Slovenska: 33. časť

14.06.2018

„Viete, ja si vôbec nie som istý, kam ako národ spejeme - nie som prorok. Ale mám víziu, ku ktorej vediem svoje kroky každým dňom a prosím všemohúceho o silu a pomoc. Tou víziou je slobodný viac »

Záhada strateného Slovenska: 32. časť

13.06.2018

Netušili sme, či by bolo vhodné niečo povedať, tak sme sa len rýchlo usadili v poslednej lavici a diskusia pokračovala. Miestnosť bola relatívne malá - pravdupovediac, predstavovala som si ju viac »

Záhada strateného Slovenska: 31. časť

11.06.2018

Musel ho napísať, spontánne, nemajúc pri sebe denník a potom ho sem len tak vložil. Rýchlo som začala čítať: 18. marec 1853 Duša človeka rozbitá je na tisíce malých črepín, keď zo života viac »

Ivo Nesrovnal, primátor, Bratislava

Ivo Nesrovnal bude opäť kandidovať za primátora Bratislavy

25.06.2018 11:40

Súčasný primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal bude v novembrových komunálnych voľbách opäť kandidovať za primátora.

ZŠ, Spišská Nová Ves, základná škola,

Chlapec, ktorý zomrel po telesnej, mal vývinovú chybu. Rodičia o nej nevedeli

25.06.2018 11:21

Tragédia sa stala na Základnej škole O. Kožucha v Spišskej Novej Vsi. Žiak, ktorý skolaboval, mal iba 14 rokov.

Sahara, Alžírsko, migranti

Kráčaj alebo zomri: Alžírsko nemilosrdne vyhnalo tisíce migrantov na Saharu

25.06.2018 11:19

Viac než 13-tisíc migrantov ponechalo Alžírsko napospas osudu v Saharskej púšti bez jedla a vody v priebehu uplynulých 14 mesiacov.

protest, gorila, vazovova

V kauze Gorila je 16 trestných stíhaní

25.06.2018 11:09

Okrem vyšetrovateľov nikto nevie, čoho sa trestné stíhanie týkajú.

siska

Give your life a deep breath!

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 71326x
Priemerná čítanosť článkov: 1169x

Autor blogu